Corian Tezgah

Corian Tezgah HİJYENİKTİR , bakteri ve leke barındırmaz.

Corian Mutfak Tezgahı başta olmak üzere Banyo  , Banko , Duvar Kaplamaları ve bir çok alanda kullanılmaktadır.

Yenilikçi tasarımlar ve zengin bir renk paleti ile corian tezgah, tüm tasarım hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek. Hayatınızın getirdiği her şeye karşı koyacak kaliteli bir ürün seçerken yaşamınıza yeni bir renk gelmesi için alternatifler oldukça fazladır. Corian, bir katı yüzey malzemesidir ve birincil kullanım alanı mutfak, banyo, banko gibi ıslak zeminlerde yer alan tezgah ve tezgah üstü alanlardır. Ham madde olarak yapısında akrilat polimerleri ve alüminyum hidroksit (alüminyum trihidrat) bulunur. Akrilat polimerleri, akrilik monomerlerinden oluşur ve şeffaflık, kırılmaya karşı direnç ve esneklik ile corian tezgahların yapımında tercih edilmektedir. 1967 yılında Corian’ın ilk üretime başlandığı zamanlarda tek renk olarak piyasaya sunulmuş, zamanla mutfak ve banyo tasarımlarında yüzlerce renk, desen seçeneğiyle kullanıcıların dikkatini çekmiştir.

Ankara Akrilik firmamız, doğada bulunan ahenkten ilham alarak çeşitli tasarımları banyo ya da mutfak tezgahlarınız için dizayn etmektedir. Bu şık ve tasarım harikası yüzeyler sayesinde geleneksel ile modern yapıyı harmanlayabilir, yaşamınızda kendi tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Corian tezgah ile mutfak ve banyo gibi ıslak alanlarda katı yüzeylerin üzerinde çeşitli desenler bulunan tamamen doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Yüksek kalitede, pürüzsüz ve isteğe göre mat ya da parlak görünümlü yüzeyler masif taş tezgahlara alternatif olarak tercih edilmektedir. Katı yüzey malzemesi çeşitlerinden olan corian, kişisel bir görünüm ve hijyenik bir yüzey için ideal malzemeyi sunar. Ankara’da kaliteli tezgah üretimi gerçekleştiriyoruz ve bu malzemenin potansiyelini, hoş tasarımını uzun yıllar önce fark edip müşterilerimize sunmaya başladık. Corian bu anlamda, özellikle mutfaklarda kullanım için oldukça idealdir. Birçok önemli avantajı olduğundan, sağlam bir yüzey tezgahı birçok mutfak meraklısının istek listesinde üst sıralarda yer almaktadır.

Katı yüzey malzemesi temelde mineral bileşenler ve akrilikten oluşan kompozit bir maddedir. Bu akrilik olan hammaddeye daha sonra mutfak tezgahı gibi ürünler elde edebilmek için bireysel karakterini veren renk pigmentleri de eklenir. İmalat sürecinde kolaylıkla dövülebilen mineral malzemeler, istenilen panel kalınlığına bağlı olarak sunta gibi bir ahşap malzemeye uygulanır. Daha güçlü versiyonlar, taşıyıcı malzeme olmadan da yapılabilir. Diğer bir özelliği ise, tezgah elemanlarının sorunsuz bir şekilde birleştirilebilmesidir. Özel bir yapıştırıcı yardımıyla tek tek paneller birbirine bağlanır ve ardından zımparalanır. Tezgah artık tek parçadan yapılmış gibi görünmekte ve bu da mutfağa oldukça spesifik bir görünüm kazandırmaktadır. Etkiyi daha da artırmak için, aynı malzemeden yapılmış evye ve ocak, sert yüzey tezgahına aynı hizada yerleştirilebilir ve sorunsuz bir şekilde yapıştırılabilir. Bu tasarım harikası corian tezgahlar, kirin birikebileceği kenarlara sahip olmadığından çalışma yüzeylerinin temizlenmesi için harcanan çabayı önemli ölçüde azaltır.

Mutfak ve banyoda kullanıma uygun farklı tipte akrilik ile yapılan katı yüzey malzemeleri bulunmaktadır. Corian tezgah, üreticiye bağlı olarak, bileşimi açısından farklılık gösterir. Muhtemelen en iyi bilinen kompozit malzeme, bu tezgahların yapımında tercih edilen corian markasıdır. Bu ürün Ankara Akrilik firmamızda tezgah olarak şekillenirken müşterinin isteğine bağlı olarak çeşitli renk ve desenlerde yapılabilmektedir. Bu nedenle özellikle sahiplerinin ihtiyaçlarına göre ayrı ayrı uyarlanmış mutfak tasarımları için uygundur. Mineral-organik bileşimi sayesinde, corian yapı malzemesi tüm renklerde mevcuttur. Çok yönlü bir yapıya sahiptir ve mutfaklar, banyolar , bankolar , hastaneler , labarotuarlar ve birçok alanda tasarım mobilyaları için uygun yöntemler kullanılara şekillendirilebilir.

Pürüzsüz ve parlak, sağlam ve dıştan aside dayanıklı akrilik taş olarak da bilinen Corian, ıslak zemin olan yerlerde ya da mobilya tasarımlarında tercih edilebilecek trend ürünlerdendir. Mermere olan çarpıcı benzerliğine rağmen, tamamen farklı fiziksel özelliklere sahiptir. Çünkü corian tezgah, termal özellikleri nedeniyle esnek bir şekilde şekillendirilebilir ve tasarlanabilir. Endüstriyel tasarımcılar ve iç mimarlar, iç mekan tasarımında bu malzemeden yararlanır. Ankara Akrilik firması olarak siz değerli müşterilerimize Corian’ın avantaj ve dezavantajları ile birlikte maliyetlerini de anlatacağız.

Corian tezgah ürünlerimiz, özellikle hijyenik, dayanıklı, leke tutmaz ve büyük ölçüde aside dirençli olduğu için müşterilerimiz tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Nemin oluşması corian malzemeyi etkilemez. Bu nedenle banyo, mutfak ve tıbbi alanlarda kullanım için tercih edilir. Gözeneksiz yüzey sayesinde malzemeye neredeyse hiç bakteri girmez. Isı, güçlü kimyasallar ve çizilmelerin etkileri durumunda dikkatli olunması önerilir. Corian malzemesi 200 dereceye kadar sıcaklıklara dayanabilir. Ancak corianı mutfakta kullanırsanız üzerine sıcak tencere gibi materyalleri koyarken altına ısı koruyucu malzeme tercih etmenizi öneririz. Ayrıca bu koruyucu materyalleri tezgahı çiziklere karşı önlem olarak da kullanabilirsiniz. Çünkü corian tezgahların üzeri kolaylıkla çizilebilir ve bu durum estetik olarak hoş değildir. Malzemenin sertliği mermer görünüşünün aksine ahşapla karşılaştırılabilir. Aseton ve diğer güçlü kimyasallar, corian tezgahlardan hızla silinmelidir.

Bununla birlikte, corian tezgah ürünlerinin avantajlı özelliği, malzemenin frezelenebilmesi, kesilebilmesi ve termal olarak istenilen şekle bürünebilmesidir. Mineral reçine karışımı önceden tanımlanmış şekline döküldükten sonra, boyutuna göre kesilebilir ve çok çeşitli uygulama alanları için kullanılabilir. Evler için cephe yapı malzemesinde, abajurlarda, koltuk gibi mobilya tasarımlarında, makyaj masası olarak veya mutfak tezgahlarında corianın sayısız kullanım alanı vardır. Isı ile istenilen şeklin verilebilmesi corianı, mimarlar ve endüstriyel tasarımcılar arasında popüler hale getirmiştir. Malzemeyi öncelikle tasarım ürünlerinin, mobilyaların ve günlük nesnelerin sanatsal dizaynı için kullanırlar. 1980’lerde, görünmez derz yapıştırıcıları sayesinde corian ile tasarım seçenekleri çok yönlü hale gelmiştir.

Artık corian tezgah yapı malzemesi için yüzden fazla farklı renk çeşidi bulunmaktadır. Böylece hayal ettiğiniz tasarımdan ödün vermek zorunda kalmazsınız ve renk konseptleri Ankara Akrilik firmamız sayesinde çok özel olarak uygulanabilir. Corian ile açık renk çeşitleri yarı saydam bir görünüme sahiptir ve kullanım alanlarında aydınlık bir konsept elde edilebilir. Su geçirmez, antibakteriyel özellikleri sayesinde Corian, özellikle mutfak ve banyo gibi ıslak hacimlerin yanı sıra laboratuarlar, hastaneler ve tıbbi uygulamalar gibi yüksek hijyen gereksinimleri olan odalarda tercih edilen malzemedir. Köşeli ve oval lavabolar, coriandan kolayca ve pratik bir şekilde tasarlanabilir. Hiçbir şekilde seramik veya camdan yapılmış muadillerinden daha düşük özelliklerde değildir. Duş tekneleri ve küvetler de tüm renklerde coriandan yapılabilir.

Akrilik reçine ve doğal minerallerden yapılan malzeme corian tezgah, kontrollü sıcaklıklar altında bir uzman tarafından kontrollü olarak şekillendirilebilir. Bunun için 2D veya 3D tasarım bilgisi yeterlidir. Corian herhangi bir toksik gaz üretmez. Teknik olarak yetenekliyseniz, corianı ahşap gibi aletlerle kendiniz de şekillendirebilir, frezeleyebilir ve kesebilirsiniz. Corian yanmaz ve bakımı nispeten kolay olduğu için aşındırıcılar, sünger ve ara sıra zımparalama ile uzun süre görsel olarak çekici ve kusursuz kalır. Ankara Akrilik firmamız bu konuda sizlere garanti vermektedir. Çizilmeye ve ısıya karşı koruma önlemlerine uyduğunuz sürece görünüm konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Corian tezgahlar ortalama olarak 6 ila 12 mm kalınlığındadır. Diğer malzemelerle karşılaştırıldığında, Corian nispeten pahalıdır. Ancak aynı zamanda dayanıklıdır. Mutfaklarda tezgah yüzeyi için özel yapım corian paneller, örneğin yuvarlatılmış köşeler veya lavabo için bir açıklık, versiyona, tasarıma ve teknik özelliklere bağlı olarak çeşitli fiyatlandırmalar yapılmaktadır.

Corian tezgah ürünleri, bireysel olarak evlerde kullanılan tasarım lavabo ya da mobilyaların dış görünümünü kusursuzlaştırmak için tercih edilebilir. Avantajı ise materyalin sadece pürüzsüz ve kusursuz bir görünüme sahip olması değil, pratik bir kullanım sunmasıdır. Corian plakasının altına bir şarj ünitesi monte ederek ve akıllı telefonunuzu bu şekilde sadece plakanın üzerine yerleştirip şarj etmek amacıyla da kullanabilirsiniz. Bireysel yaşam konseptlerini uygulamak istiyorsanız corian iyi bir tercihtir. Çünkü malzemeyi istediğiniz forma sokabilirsiniz. Örneğin, mutfak eşyalarınız için ideal bir tezgah planlayabilir ve hayalinizdeki muhteşemliği gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak, açık renkli, yarı saydam bir corian malzeme seçerseniz görsel olarak ortamı daha da aydınlık hale getirebilirsiniz.

WhatsApp chat