Modern mimari içinde gelişen teknoloji ve tasarım anlayışıyla en çok mutfak veya banyo tezgah dizaynlarında farklı bir boyut kazanmış ve böylece akrilik tezgah modelleri insan hayatına girmiştir. Akrilik maddesi sadece mutfak ve banyo için değil aynı zamanda moda tasarım, hobi dünyası ya da bazı mobilyaların dizaynında kullanılmaktadır. Akrilik malzemesinin günlük hayatta bu kadar çok farklı alanda kullanılmasının en temel sebebi estetik olarak hoş bir görünüm sunması ve fonksiyonel olarak insanların birçok ihtiyacına cevap verebilmesidir. Daha çok mutfak tezgahlarında tercih edilen akrilik kaplama, modern bir yaşam alanı sunarak yüzeylerde pürüzsüz bir şıklık oluşturmaktadır. Mutfağını yenilemek ve kendi stilini yaşam alanına uygulamak isteyen kişiler için akrilik tezgah modelleri ve renkleri oldukça kullanışlı ve rahat bir görünüm sunmaktadır.

Günümüz teknolojinin gelişmesi ile birlikte son yıllarda akrilik tezgah çeşit çeşit renklerde olması, rahat kullanım imkanı, ekonomik olarak bütçeye katkı sağlaması amacıyla pek çok avantaj içermektedir. Genel olarak akrilik tezgah modellerinin tercih edilmesinin nedenleri şu şekildedir;

 • Mutfak, banyo ya da mobilya tasarımlarında pastel bir görünüm sağlayabilmek amacıyla beyaz veya krem tonlarında kullanılan akrilik tezgah, bütünlük ve pürüzsüzlük amacıyla diğer tasarımlara göre bir adım öne çıkmaktadır. Estetik anlamda ahşap ve granit gibi modellere göre çağdaş yaşama daha uyumlu ve zarif bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

 • İnsanların yaşam alanlarında akrilik malzemesini tercih etmesinin bir diğer sebebi ise kolay şekillendirilebilmesidir. Yeterli koşullar oluşturulduğunda akrilik hammaddesi mevcut üretim teknolojilerinden faydalanılarak istenilen şekillerde tasarlanabilir ve her tarzda mutfak için rahatlıkla uyarlanabilir. Tasarım açısından küçük ve mimarisi dar olan mutfaklar için akrilik mutfak tezgahları akıllı tasarım çalışmaları ile insanlara kullanışlı bir mutfak deneyimi sağlamaktadır.

 • İnsanların mutfak, banyo ya da mobilyalarında temizliğe ne kadar önem verdiğini biliyoruz. Akrilik tezgah modelleri de pürüzsüz ve gözeneksiz yapısı sayesinde kolay temizlenebilme ve lekelere karşı nemli bir bez yardımı ile hızlıca silebilme özelliğine sahiptir. Asidik ya da alkali özelliğe sahip maddelerin ahşap ve granit mutfak tezgahları üzerinde oluşturduğu hasar akrilik mutfak tezgahlarında söz konusu değildir. Tüm bu özellikler dikkate alınarak akrilik hammaddesi kullanılarak yapılan ürünlerin daha hijyenik ve kolayca temizlenebileceği ortadadır.

 • Akrilik tezgah modellerinin yaşama katkısı bütüncül bir tasarıma sahip olması sebebiyle oldukça fazladır. Bütüncül tasarımdan kastımız ise akrilik hammaddesinin kolay şekillenebilir yapısından dolayı lavabo eviyesini tasarımcılar, kesintisiz ve tam bir şekilde ortaya çıkarabilir. Bu da şık bir görünüm ve kullanışlı bir mutfak tezgahına sahip olmanızı sağlar. Herhangi bir derz dolgu ya da bağlantı yeri olmadan mutfak veya banyo lavabolarında istediğiniz modern görünümü günlük hayatınıza uygulayabilirsiniz.

 • Akrilik tezgah modelleri akrilik hammaddesinden yapıldığı için canlı sağlığı açısından da oldukça zararsız bir konumdadır. Temizliği kolay olan ve nem, küf ya da gözle görülemeyecek mikroorganizmalara karşı korunaklı bir yapıda olan akrilik mutfak tezgahları gündelik hayatınızda zahmetsiz bir şekilde kullanabileceğiniz modeller ile karşınızdadır.

 • Akrilik tezgah modelleri Ankara Akrilik firmamız tarafından büyük bir özenle imal edilmekte ve esnek, kolay şekillenebilir yapısı nedeniyle müşterilerimiz tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Diğer tezgah modellerinde olduğu gibi üzerine fırın tarzı eşyalar konulduğunda herhangi bir çökme meydana gelmez. Ayrıca bu tezgah modellerinde en yüksek dayanıklılık söz konusudur.

Zamanınızın büyük bir kısmını geçirdiğiniz mutfaklarda şık ve modern bir tasarıma ulaşmak için akrilik tezgah modelleri son derece kullanışlıdır. İnsanların ürünleri seçmeden önce bütçe, mutfak tipi, tezgahın fiziksel özellikleri, oluşabilecek işçilik maliyetleri ve kullanılan tezgah malzemesinin özellikleri gibi kriterleri göz önünde bulundurmaktadır. Ahşap, mermer ya da granit tezgah tiplerine göre akrilik malzemesi kolay şekillenebilir yapısı, şık ve modern görünüşü ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çeşitli mutfak tiplerine kolay bir şekilde uyarlanabilir olması da en çok tercih edilen mutfak tezgahı olmasında önemli bir etkendir. Akrilik hammaddesinin içeriğinde yer alan mineraller, renklendiriciler ve kimyasallar bu modele kusursuz ve akıcı bir tasarım kazandırmaktadır. Yaşam alanlarında sofistike ve gösterişli bir dokunuş görmek isteyen herkes bu modeli tercih etmektedir. Kolay temizlenebilir yapısı ve her bütçeye dost, ekonomik özelliği ile mutfağınızda istediğiniz şıklığa kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca akrilik tezgahlarda Corian , Hyundai Hanex , LG hı macs , Tristone , Franke , Samsung Staron gibi markalarla çalışıyoruz ve sizlere her zaman en kaliteliyi sunmayı amaçlıyoruz.

Banyo ve mutfaklarda rahatlıkla kullanılabilen akrilik tezgah modelleri kirlendiğinde ıslak bir bez yardımıyla kolayca temizlenebilmekte ve bu da sizlere büyük bir zaman tasarrufu sağlamaktadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; tüm tezgahlarda olduğu gibi akrilik tezgahınızı kullanırken de tezgahın üzerine sıcak tencere konulmaması ya da tezgahın üzerini çizecek herhangi bir malzeme kullanmaktan kaçınılmalıdır. Ailesinin sağlığını düşünen ev hanımları için içerisinde yer alan maddelerin güvenilir ve rahat kullanımı akrilik tezgah tercihinde son derece önemlidir. Çünkü akrilik modellerde herhangi bir bakteri oluşumu söz konusu değildir. Ayrıca mutfağınızda yer alabilen metal, ahşap ya da seramik detaylar ile uyum sağlar. Isı ile kolayca şekillenebilen ve istediğiniz renkte Ankara Akrilik firmamıza yaptırabileceğiniz tezgahınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Günlük hayatınızda modern ve şık bir görünüm elde etmek, aynı zamanda zamandan tasarruf sağlayabilmek için mutfaklarınızda akrilik tezgah tercih edebilir ve temizliği kısa bir süre içerisinde halledebilirsiniz. Herhangi bir yağ çözücü ya da bulaşık deterjanı kullanmadan sadece su ve bez ile istediğiniz hijyeni elde edebilirsiniz. Zaten ürünlerin en büyük avantajı kullanıcılarına bu rahatlığı vermesi ve günlük hayatta büyük bir zaman tasarrufu sağlayabilmesidir. Ankara Akrilik firmamızda müşterilerimizin isteğine göre geniş renk seçeneklerinden akrilik tezgah modelleri üretiyoruz ve sizlerin hizmetine sunuyoruz. Firmamızda her zevke uygun olan renk tonları mevcuttur.
İstenildiği takdirde genel temizleyicileride sulandırarak kullanabilirsiniz.

Müşterilerimizin zevkine hitap edecek şık görünümü kısa bir süre içerisinde imal ediyoruz.

Yaşam alanınızda akrilik tezgah modellerini tercih ettiğiniz takdirde Ankara Akrilik firmamız sizlere bütçenize dost uygun bir fiyat listesi çıkaracaktır. Akrilik tezgahta fiyatları belirleyen en önemli kriterler aşağıdaki gibidir;

 • Müşteri talebi,

 • Mutfak banyo ya da mobilyalarda kullanılma durumu

 • Özel tasarım bir ürün tercih etmek

 • Renk

 • Kur Farkları
WhatsApp chat